Kozmaksan Power Take Off Hidrolik Pompa ve Ara Şanzıman PTO İmalat Sanayi Tic. Ltd. Şti. | Yavru şanzıman - ara şanzıman - YAVRU ŞANZIMAN - PTO

YAVRU ŞANZIMAN - PTO


PTO Nedir ? (Yavru Şanzıman)
Güç aktarma kutusu olarak ta bilinen PTO, kamyonlarda, transit araçlarda, beton mikserlerinde, itfaiye ve vidanjorlerde, kurtarıcılarda kısacası ticari araçların üst yapıları için ekstra güç alınması gerektiğinde kullanılan, aracın anaşanzumanından aldığı gücü hidrolik pompa vasıtasıyla üstekipmana iletilmesini sağlayan üründür. Anaşanzıman üzerinde bulunan kendine özel yuvaya takılır. Diğer bir adı da Yavru Şanzıman olarak bilinir.

Genelde araçların hidrolik üst yapısı için kullanılan PTO, ürün ağacında 15–150 çeşit ürünü barındırabilir. Ürün sayısının bu kadar değişken olmasının sebebi ise, hem PTO ‘nun bağlandığı şanzımanın cinsi, hem de PTO’ dan istenen ekstra özelliklerin farklı olmasıdır. Yani tek bir aracın şanzımanı için standart tip PTO’ nun olmamasıdır. Buna bağlı olarak araçta kullanılabilecek farklı üstyapı ve özelliklerine göre değişik tipte modeller üretilebiliyor.


PTO'LARIN SINIFLANDIRILMASI:

1- PTO'lar anaşanzımana yandan, arkadan(kuyruk) ve alttan bağlanabilirler.
2- PTO'lar düz tip (tek dişli) ve aktarmalı tip (çift dişli) olarak ikiye ayrılır.
3- PTO'lar kontrol sistemine göre havalı, mekanik, vakumlu veya elektrik kontrollü olabilirler.
4- PTO ile pompa arasındaki direk bağlantı;ISO(4 saplama) ve UNI(3 saplama) olmak üzere iki çeşit ve ayrıca flanş bağlantısıda yapılarak şaftla birlikte kullanılabilecek yapıya sahiptir.


BEDFORD PTO DAIHATSU PTO EATON PTO
FIAT PTO FULLER PTO HINO PTO
HEMA PTO HYUNDAI PTO INTER PTO
ISUZU PTO IVECO PTO KIA PTO
KAMAZ PTO LAND ROVER PTO LEYLAND PTO
MERCEDES PTO MACK PTO MITSUBISHI PTO
NEW PROCESS PTO NISSAN PTO RENAULT PTO
SCANIA PTO SPICER PTO TURNER PTO
URAL PTO VOLVO PTO ZF PTO
ALLISON PTO
    INSERT command denied to user 'kozi_koz'@'188.132.129.16' for table 'online'